Get Adobe Flash player

Wiadomości IPA Polska

IPA Polska - Aktualności

Aktualności IPA Polska - Aktualności
  • Po raz kolejny Świętokrzyska Grupa Wojewódzka IPA objęła honorowym patronatem zawody sportowe testu sprawności fizycznej „ Bijemy Rekordy”, gdzie stawką w zmaganiach mundurowych był Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, o który walczyło 15 kobiet oraz 38 mężczyzn.

  • W dniu 27 października 2018 r w Hotelu „Bukovina – Spa” w Bukowinie Tatrzańskiej , Prezydium Regionu IPA Zakopane i Zarząd SEiRP w Zakopanem zorganizowali I Międzynarodowy Turniej w kręgle.

  • Po raz kolejny zachęcamy Was do udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym IPA

  • W ramach międzynarodowej wymiany policjantów IPA IAC we wrześniu br. we Wrocławiu i Jeleniej Górze gościliśmy funkcjonariuszki An Garda Siochana z republiki Irlandii: Siobhain Ni Firbhisigh oraz Grace Heffernan. W dniach 10-21 października 2018r. policjanci z IPA Wrocław Michał Sługocki oraz IPA Jelenia Góra Dariusz Barczyński w ramach rewizyty gościli w Republice Irlandii.

  • IPA Barcelona zaprasza pomiędzy 27 maja a 2 czerwca 2019 roku na romantyczny tydzień. Możliwość przedłużenia wycieczki i wspólnego wyjazdu do Maroka do 7 czerwca.

  • W dniu 20 października 2018 roku Prezydium Regionu IPA Zakopane i Zarząd Koła SEiRP w Zakopanem dla swoich członków zorganizowali wycieczkę do Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Udział w wycieczce wzięli również zaproszeni członkowie SEiRP Koła w Nowym Targu.

  • Region IPA Rimavska Sobota Sekcji Słowacji zaprasza na tydzień przyjaźni, który odbędzie się pomiędzy 28 lipca i 4 sierpnia 2019 roku.

  • Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Regionu IPA Przeworsk drużyna Regionu IPA Zakopane w dniu 22 października 2018 roku udała się na Turniej w kręgle o Puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie , który odbywał się w miejscowości Malawa w Centrum Zabaw i Rozrywki „ Kolorado”.

  • W dniach 8-12 października 2018 roku, piłkarska drużyna reprezentująca IPA Region Kalwaria Zebrzydowska wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej.

  • W dniach: 13.09.2018r, oraz 14.09.2018r. na zakończenie lata przy współpracy z PHU Jędruś odbyły się cykliczne rejsy gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim.

Kto jest Online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Historia i trochę teraźniejszości Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA

W województwie gdańskim grupa inicjatywna rozpoczęła swoją działalność zmierzającą do powstania IPA już w lutym 1992 roku, a najaktywniejszymi członkami byli m.in.: Wojciech Lisius i Piotr Zimny.

Pierwszym Prezesem Wojewódzkiej Grupy IPA SP został Wojciech Lisius, który funkcję tę pełnił do zebrania sprawozdawczo- wyborczego, które odbyło się w październiku 1998 roku.

Kolejną kadencję funkcję Prezesa pełniła Irena Malinowska, którą zastąpił w lutym 200 roku Marek Szydłowski. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie do marca 2012 roku, kiedy to na zebraniu sprawozdawczo wyborczym oświadczył. że nie będzie kandydował do władz Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej. Zebrani delegaci podziękowali Markowi Szydłowskiemu za tak długi okres kierowania Pomorską Grupą Wojewódzką IPA SP. Po przyjęciu sprawozdania nastąpił wybór Prezydium Zarządu w składzie:

Prezes - Maciej Matoń
Sekretarz - Dariusz Wątóbski
Z-ca Sekretarza - Wojciech Chmielowski
Skarbnik - Anna Janiszewska Rybka
Członek Prezydium Robert Zientarski

Nowo wybrane Prezydium podjęło uchwałę o powstaniu nowego Regionu IPA w Lęborku, którego przewodniczącym został Arkadiusz Politański. PGW posiada obecnie 5 Regionów: w Kwidzynie - przewodniczący Michał Zapolski, w Gdańsku - przewodniczący Wojciech Chmielowski, w Gdyni - przewodniczący Karol Świtoński, w Słupsku - przewodnicząca Aneta Kamińska - Nawrot.

Prezydium Zarządu stwierdziło, że najważniejszymi zadaniami są działania zmierzające do zwiększenia ilości członków, uporządkowania spraw osobowych Regionów, organizacja integracji między Regionami oraz realizacja zadań Zarządu Krajowego IPA SP.

W dniu 18 maja 2013 roku PGW IPA SP podejmowała przebywających w Gdańsku 25 członków IPA z Bork w Niemczech. W czasie spotkania zwiedzili oni Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej w Gdańsku oraz Komisariat Policji na gdańskim Przymorzu.

 

Maciej Matoń
Prezes PGW IPA SP

   

 

 

 

 

Miejsce na Twoją reklamę

 

 

 


 

Miejsce na Twoją reklamę